Co słychać w „Stokrotkach?”

Pierwsze spotkanie z cyklu „Retro Bajki”

13 marca Stokrotki rozpoczęły swoją przygodę z cyklem “Retro Bajki”. Na pierwszym spotkaniu dzieci miały okazję wejść do prawdziwej sali kinowej i obejrzeć projekcję bajki “Reksio”. Po skończonym seansie każdy uczestnik wykonał swoją maskę pieska, którą później mógł zabrać ze sobą. Na koniec wiele radości sprawiła dzieciom wizyta na wspaniałym placu zabaw, gdzie można było wykonać różne doświadczenia. Nie możemy się już doczekać kolejnej wizyty!

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

Wiosna, wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna, wiosna, już nam ubyło lat

W dniu 20 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- Powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu wiosennego gaiku. 

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

Festiwal Zdrowia Przedszkolaka

27 marca dzieci z grupy Stokrotki wybrały się do Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, aby wziąć udział w VI Edycji Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka. Na miejscu czekało wiele atrakcji, lubelskie przedszkola przygotowały wiele ciekawych kącików tematycznych dotyczących zdrowia. Nasze przedszkole przygotowało kącik higieny, który cieszył się dużą popularnością wśród dzieci. Przedszkolaki przeprowadzały doświadczenia, grały w wielkoformatową grę oraz lepiły bakterie i wirusy z domowej ciastoliny. Na stoisku naszego przedszkola czekały na gości upominki w formie domowej roboty mydełek, które dzieci wykonały wraz z rodzicami w domu. 

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

Straż Miejska

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w dniu 15.02.2019 r. odbyło się spotkanie z Panią ze STRAŻY MIEJSKIEJ, która odwiedziła dzieci z naszego przedszkola. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad zachowania się podczas pobytu na dworze. Pani Strażnik udzieliła dzieciom wskazówek, co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak bezpiecznie zachować się na placu zabaw, w domu, czy w przedszkolu. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda samochód Straży Miejskiej, mogły wejść do środka i zobaczyć jego wyposażenie.

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

Siejemy rzeżuchę

W ramach działania kącika gospodarczego „STOKROTKI” zasadziły w swojej sali nasiona rzeżuchy. Dzieci doskonale wiedzą, co jest potrzebne roślinie, aby urosła: woda, ciepło oraz światło. Nasze doświadczenie ma nam dać odpowiedź, czy rzeczywiście to światło czyli promienie słońca są tak ważne. Jedną z tac, którą wcześniej wysialiśmy oraz podlaliśmy, przykryliśmy aluminiową folią, która nie przepuszcza promieni słonecznych. Za kilka dni sprawdzimy, czy rzeżucha na tacy wyrośnie?

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

Kolejne spotkanie z cyklu „Retro Bajki”

„Stokrotki” wybrały się po raz kolejny spotkanie z bajkami ponadczasowymi.

Oto program wycieczki:

Projekcja: Bolek i Lolek – Opiekunowie zwierząt

Warsztaty: W przygotowanym studiu nagrań dźwiękowych, mieszczącym się w naszym budynku, grupy zapoznają się z urządzeniami potrzebnymi do nagrywania dźwięku, a następnie pod okiem prawdziwego dziennikarza przeprowadzą wywiad z postacią z bajki.

Główne cele:

• interpretują oraz oceniają zachowania głównych bohaterów – sposoby opieki nad zwierzętami zimą przez Bolka i Lolka

• wskazują na poprawne sposoby dbania o zwierzęta w okresie zimowym

• poznają przestrzeń studia nagrań, zasady przebywania w nim, slang radiowy

 • wcielą się w rolę dziennikarza, formując pytania do bohatera – gościa wywiadu

• rozwijają wyobraźnie i kreatywne myślenie 

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa

WIZYTA W BIBLIOTECE

9 kwietnia dzieci z grupy „Stokrotek” odwiedziły Filię Biblioteki im. Łopacińskiego.  Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie  z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Następne spotkanie już 18 czerwca. Czekamy z niecierpliwością.

Autorzy: Joanna Koziej, Beata Kępa