Spotkanie z pisarką

Data publikacji: | 19 października 2022

W przedszkolu odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek dla dzieci oraz ich ilustratorką Panią Edytą Zarębską.

Pani Edyta opowiedziała jak spełniła swoje marzenie z dzieciństwa aby zostać pisarką, rozmawiała z dziećmi o tym co trzeba zrobić aby spełnić swoje marzenia.

Towarzyszący pisarce  muzyk, animator Pan Robert Zarębski czytał fragment książki „Opowieści babci Gruni” – dzieci żywo reagowały na usłyszane treści. Pani Edyta stworzyła dla nas ilustrację – dzieci miały możliwość odgadywania powstającego właśnie rysunku zanim pojawi się całość.

Na zakończenie spotkania autorka podpisywała dla dzieci książki.

Z lewej strony pani w niebieskiej sukience podpisuje książkę leżącą na stoliku. Obok stoją dzieci jedno za drugim: chłopiec w niebieskiej bluzce i ciemnych spodniach, obok dziewczynka z jasnymi włosami w szarej bluzie i ciemnych spodniach ma różowe ciapy, dziewczynka w czarnym stroju z wzorami w szarych ciapach trzyma książkę, za nią dziewczyna z warkoczem w jasnej bluzce i ciemnych spodniach i ciapach, dalej dziewczynka z czerwoną opaską na ciemych włosach związanych w kucyk w czerwonej bluzce, szarych getrach i różowych ciapach, w tle za stolikiem piec kaflowy.