baner_p3_wiosenny.png

BIEDRONKI

KALENDARZ ZDARZEŃ GRUDZIEŃ 2017 r. ODDZIAŁ „BIEDRONKI”

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek So Ndz
27
28 29 30 1
Zebranie z Rodzicami godz: 17:00.
2 3
4  5 6
Spotkanie ze Św. Mikołajem
7 8 9 10
11 12
Wizyta uczniów z Sp 2 w ramach programu „Dziecko w świecie bajki’ 
13
Koncert muzyczny Filharmonii Lubelskiejgodz: 14:00.
14 15 16 17
18
Wyjazd do IPN Udział w projekcie “Przedszkolaki w przestworzach”.
19
Wyjazd do Teatru im. H. Ch. Andersena “Dziób w dziób”
20 21 22 23 24
25
Boże Narodzenie dzień wolny od zajęć
26
Św. Szczepana -dzień wolny od zajęć 
27  28 29 30 31

KALENDARZ ZDARZEŃ LISTOPAD 2017 r. ODDZIAŁ „BIEDRONKI”

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek So Ndz
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
Uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości godz.10.30.
11 12
13 14
Wizyta uczniów z Sp 2 w ramach programu „Dziecko w świecie bajki’ z utworem Barbary Gawryluk „Dżok. Legenda o psiej wierności.
15
Koncert muzyczny Filharmonii Lubelskiej godz: 14:00.
16 17 18 19
20 21 22 23
Zajęcia Otwarte dla Rodziców przełożone na 4.12.2017r. godz: 15:30
24
Konsultacje Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla rodziców od godz. 14:00.
25 26
27 28

Zebranie z Rodzicami przełożonena 01.12.2017r. godz: 17:00
29
Wizyta Sp 2 – zaproszenie na zabawę Andrzejkową
30

 

 

KALENDARZ ZDARZEŃ PAŹDZIERNIK 2017 r. ODDZIAŁ „BIEDRONKI”

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
1
2
Warsztaty taneczneZbiórka karmy dla zwierząt
3
Warsztaty badawczePiknik Rodzinny godz. 16.00
4 5
Warsztaty plastyczne
6
Warsztaty teatralne
7 8
9
Warsztaty taneczne
10
Warsztaty badawcze
11
Koncert – Filharmonia im.Henryka Wieniawskiego w Lublinie
12
Warsztaty plastyczne
13
Warsztaty teatralne Wycieczka do Ogrodu Botanicznego
14 15
16
Warsztaty taneczne
17
Warsztaty badawcze
18
Jesienne dary natury -uroki barwnej pory roku – PBW im. KEN
19
Warsztaty plastyczne
20
Warsztaty teatralne
21 22
23
Warsztaty taneczne
24
Warsztaty badawcze
25
Zajęcia otwarte godz. 15.30
26
Warsztaty plastyczne
27
Warsztaty teatralneZakończenie zbiórki karmy dla zwierząt
28 29
30Warsztaty taneczne 31
Warsztaty badawczeWyjazd do teatru H.CH. Andersena – „Koziołek Kręciołek”

Harmonogram konsultacji dla rodziców dzieci z Oddziału „Biedronki” 2017/2018

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Żaneta Kurzawska

Konsultacje

11:30 – 12:00

Konsultacje

15:30 – 16:30

Konsultacje

9:00 – 9:30

Konsultacje

13:45 – 14:15

Konsultacje

13:00 – 13:30

Anna Kawęcka – Oliwa

Konsultacje

9:00 – 9:30

Konsultacje

11:00 – 11:30

Konsultacje

11:00 – 11:30

Konsultacje

12:45 – 13:15

Konsultacje

16:00 – 17:00

Rozkład edukacji na rok szkolny 2017/2018 „Biedronki”

Dzień tygodnia Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
Edukacja

Językowa

Muzyczna

Przyrodnicza

Językowa

Plastyczna

Muzyczna

Społeczno – Zdrowotna

Matematyczna

Matematyczna

Techniczna

Aktywności dominujące w danym dniu

Gimnastyka Korekcyjna

(ogólnorozwojowa)

J. Angielski

Religia

Rytmika

J. Angielski

Gimnastyka Korekcyjna

(ogólnorozwojowa)

J. Angielski

Religia

Rytmika

J. Angielski

Szczegółowy rozkład dnia w grupie I „Biedronki” 5,6 – latki

6:00-7:00 Schodzenie się dzieci, samodzielne zabawy w kącikach zainteresowań, czynności organizacyjno – porządkowe i opiekuńcze
7:00-8:00 Samodzielne zabawy ( tematyczne, badawcze, rozwijające zainteresowania otaczającym światem, plastyczne, teatralne)
8:30–13:30 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ
8:00-8:15 Zabawy ruchowe – ćwiczenia poranne
8:15-8:20 Czynności samoobsługowe – mycie rąk
8:25-8:35 I Śniadanie
8:35-8:45 Czynności samoobsługowe – mycie zębów.
8:45-9:00 Spotkanie w kręgu – wspólne ustalanie planu dnia – realizacja Koncepcji Przedszkola Planu Daltońskiego.
9:00-9:30 Zajęcia kierowane – tworzenie sytuacji edukacyjnych, których celem jest wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka, sprzyjających nabywaniu doświadczeń w fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym obszarze jego rozwoju.
9:00-9:30 Gimnastyka korekcyja (ogólnorozwojowa) (poniedziałek, środa).
9:30-10:00 9:30-10:10, 12:05-12:50 Język angielski (poniedziałek, wtorek, środa, piątek)Rytmika (wtorek,czwratek).
10:10-10:15 Czynności samoobsługowe – mycie rąk
10:15-10:25 II Śniadanie
10:25-10:40 Czynności organizacyjno-samoobsługowe w szatni ( ubieranie się, przygotowanie do wyjścia na dwór)
10:40-11:40 Spacery, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe i ogrodnicze. Wspieranie samodzielnej dziecięcej eksploracji świata, dobór treści adekwatnych do poziomu rozwoju dziecka, jego możliwości percepcyjnych, wyobrażeń i rozumowania, z poszanowaniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań.
11:40-11:45 Czynności samoobsługowe przygotowanie do obiadu – mycie rąk
11:45-11:55 I Danie – zupa
11:55-12:10 Odpoczynek – wybór formy: słuchanie bajki, oglądanie książek, układanie puzzli.
12:10-13:25 Samodzielne zabawy ( tematyczne, badawcze, rozwijające zainteresowania otaczającym światem, plastyczne, teatralne), praca indywidualna w zależności od potrzeb i możliwości dzieci (wg indywidualnych programów)
13:25-13:30 Czynności higieniczno-samoobsługowe – mycie rąk
13:30-13:45 II Danie
13:45-14:15 Religia (wtorek, czwartek).
14:15-14:25 Czynności samoobsługowe – mycie zębów
13:55-14:05 Podsumowanie dnia – co mi się udało?- realizacja koncepcji pracy Przedszkola
14:05-14:30 Samodzielne zabawy, tematyczne, badawcze, ćwiczenia grafomotoryczne, utrwalanie poznanych wierszy i piosenek.
14:30-14:40 Podwieczorek.
14:40-16.00 Samodzielne zabawy w sali lub na powietrzu, zabawy manipulacyjno – konstrukcyjne, dydaktyczne, badawcze parateatralne, tematyczne, plastyczne, ruchowe, konstrukcyjne),słuchanie bajek i opowiadań czytanych przez nauczycielkę, zajęcia warsztatowe.
16:00-17:00 Czynności opiekuńcze, pielęgnacyjne np. w kąciku przyrody, organizacyjno – porządkowe, rozchodzenie się dzieci

 

 

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30